IBFF FIT KIDS – ME 2023 & International Dance Open Prague 2023

 

 

Praha 25.07.2023

Barbora Procházková

   

O víkendu 17. - 18. 6. 2023 se v Praze–Kbely zaplnila sportovní hala účastníky a diváky sportovního a tanečního mítinku.

 

V sobotu 17.6. proběhla v České republice dosud nejprestižnější akce v oblasti fitness - děti a junioři, a to Mistrovství Evropy IBFF FIT KIDS 2023. Děti a junioři, ve věku od 3 do 17 let, soutěžili o titul mistra Evropy v kategoriích: FITNESS DANCE (kategorie s nižší úrovní obtížnosti), FITNESS ACROBATIC (kategorie se střední úrovní obtížnosti) a FIT KIDS (kategorie s nejvyšší úrovní obtížnosti). Ve všech těchto kategoriích se soutěžilo v podkategoriích – solo, duo, trio, group.

              Do Prahy zavítalo celkem 350 soutěžících ze 7 zemí, a to z České Republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Chorvatska, Severního Kypru, Bulharska. Česká republika měla největší zastoupení, jak soutěžení tak divácké a to se zajisté odrazilo na úžasných výsledcích.

              Český tým se může pyšnit 15 mistry Evropy, 16 vicemistry a 13 bronzovými medailemi z celkem 239 soutěží.

              Při slavnostním nástupu států doprovázely účastníky mistrovství Evropy svým zpěvem a hrou na violoncello – Tereza Dlouhá (soprán) a Jana Pražáková ( violoncello). Následně předvedli svůj um parkouristé a mladí kaskadéři pod vedením Marka Dočekala (P&M – Sportovní akademie).

Finálové představení doprovodného programu patřilo Káje Dejové, která se věnuje para-

dance. S Eliškou Jeřábkovou si připravily choreografii s názvem Gravity. Po jejich úchvatné taneční exhibici byla Kája Dejová představena jako ambasadorka nového projektu P&M Sportovní akademie, která bude od nového roku zajišťovat sportovní a taneční kurzy pro hendikepované děti.

             

              V neděli se na stejném místě konaly mezinárodní taneční závody International Dance Open Prague 2023. Soutěžící závodili v několika tanečních oblastech – od show dance, ballet, lyrical, až po modernu a například hiphop dance. Na soutěžní ploše se během neděle vystřídalo neuvěřitelných 870 soutěžících, kteří předvedli dech beroucí choreografie. Pro organizátory to byla premiéra v oblasti tanečních závodů a zhostili se toho zdařile. Podařilo se zajistit kvalitní konkurenci z 6 zemí a to konkrétně z České republiky, Bulharska, Rumunska, Slovenska, Maďarska a Chorvatska. I zde se českým oddílům zadařilo a Česká republika vybojovala 40 zlatých, 19 stříbrných a 11 bronzových medailí z celkem 199 soutěží.

              I v tento den zajistili doprovodný program parkouristi a mladí kaskadéři pod vedením Marka Dočekala. Neuvěřitelný pád do krabic z 12m, přeskoky přes odvážné rozhodčí a do detailu připravená show vyburcovaly halu do maxima.

             

              Během celého víkendu navštívilo kbelskou halu přes 1000 diváků, kteří se postarali o fantastickou atmosféru a nadšeně podporovali své favority.

 

              Závody byly připraveny na profesionální úrovni a to bylo i potvrzeno samotnými účastníky, kteří si organizaci v průběhu akce velmi chválili. I prezidentka mezinárodní federace Slobodanka Tintor ocenila úsilí letňanského týmu (viz. oficiální poděkování níže), který do organizace víkendového mítinku vložil pod vedením Mgr. Petry Dočekalové nejen ohromné úsilí, preciznost, ale i obrovské srdce. Dle slov prezidentky Mgr. Petry Dočekalové si IBFF FIT KIDS Czech Republic váží důvěry, která mu k organizování této prestižní akce byla Slobodankou Tintor svěřena.

 

 

              Celým víkendem prováděl diváky moderátor Rádia Fajn Daniel Žlebek jr. a Dan Adam z rádia Relax, kteří se postarali o fantastickou atmosféru.

 

              Důležité je zmínit i partnery akce, protože bez jejich podpory bylo velmi těžké takové závody zorganizovat.

Hlavními partnery akce byly:

PNEUBOSS.cz

GREEN SOLUTION

GREEN LOGISTIC

RPG – RECYCLING

PRAHA - KBELY

 

Partnery akce byly:

AVON COSMETIC – BLANKA DIMLOVÁ

RACIO

MATTEL

SALON LIBERTE

KVILDA RESORT

ALZA

ZAPARKORUN.CZ

MŠ LIŠKA BYSTROUŠKA

P&M SPORTOVNÍ AKADEMIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co je IBFF FIT KIDS?

 

FIT KIDS je sportovní disciplína fitness se zaměřením na děti, což ale neznamená, že děti chodí do posilovny!!! Dětské fitness, neboli FIT KIDS, je:

  • Kombinace oblíbených sportů – gymnastika, akrobacie, aerobic, tanec
  • Zaručuje optimální fyziologický vývoj, bezpečný sport
  • Oproti jiným sportům zaručuje vysoké výsledky při menším počtu tréninků (ve srovnání s jiným reprezentačními sporty)
  • Dětem umožňuje soutěžit na českých i mezinárodních závodech bez ohledu na to, ke které federaci patří
  • Dětem zbyde více času na školu a koníčky
  • Oproti jiným sportům zaručuje nízké vstupní náklady

Jedná se o relativně nové sportovní odvětví a organizace IBFF FIT KIDS se snaží tento sport přiblížit českým divákům a dětem. Dlouhodobým cílem je rozšíření členské základny závodníků.

Více tento sport přiblíží závodní videa:

Nikol Procházková - Teplice 30.4.2022 - YouTube

Schovánková - Procházková - IBFF Czech Republic Mělník 5.3.2022 - YouTube

https://youtu.be/laM2Ibj68ko

 

 

 

Kdo jsme?

Dlouholetou profesionální činností a velmi úspěšnou soutěžní historií svých závodníků Sportovní akademie P&M, byl spolek nominován na profesionální sportovní federaci s názvem IBFF FIT KIDS Czech Republic - International Bodybuilding and Fitness Federation Fit Kids a International Dance Open.

Poskytujeme aktivity nejen na soutěžní úrovni, ale i aktivity pro děti a juniory, kteří sportují zejména pro radost z pohybu, chtějí trávit čas ve skvělém sportovním kolektivu a odnášet si zážitky. S našimi trenéry a lektory tvoříme komplexní tým. Máme jednoduchý cíl, naše děti i rodiče musí z tréninku odcházet s úsměvem a nadšením. To je největším poděkováním za naši snahu a dobře odvedený trénink.

Snažíme se o kvalitní soutěže, ze kterých si děti odnesou pozitivní a nezapomenutelné zážitky a hledáme partnera, který chce spolu s námi podpořit dětský a juniorský sport.

Obzvláště v dnešní době internetu a sociálních sítí je potřeba podporovat děti v tomto způsobu trávení volného času!!!

 

 

PODĚKOVÁNÍ

                             

PARTNEŘI

HLAVNÍ PARTNEŘI

PNEUBOSS.cz

GREEN SOLUTION

GREEN LOGISTIC

RPG – RECYCLING

PRAHA - KBELY

 

PARTNEŘI

AVON COSMETIC – BLANKA DIMLOVÁ

RACIO

MATTEL

SALON LIBERTE

KVILDA RESORT

ALZA

ZAPARKORUN.CZ

MŠ LIŠKA BYSTROUŠKA

P&M SPORTOVNÍ AKADEMIE

 

 

Kontakt pro novináře

 

Mgr. Petra Dočekalová

Bc. Barbora Procházková        

Email: info@ibff.cz